Divadlo

Divadelní soubory při TJ Sokol Telč

Divadelní soubor „Za paravánem“ s vedoucí Pavlou Janouškovou

Soubor vznikl před asi devíti lety jako dětský soubor při Domě dětí a mládeže v Telči pod vedením Emilie Drdácké. Přesněji řečeno nevznikl, pouze plynule přešel z dětského do studentského a posléze dospěláckého divadelního světa. Od pohádek k vážnějším hrám: Dívčí válka, Dostavník do Lordsburku, Muž sedmi sester, Když ji zabiješ, není co řešit (autorská detektivní hra), Rozladěné dueto. S touto hrou se soubor prezentoval na Třešťském divadelním jaru 2016. Všichni členové jsou dnes partnerským souborem „Drdivadla“.  S některými se diváci mohli setkat i ve hře Madam Colombová.

Divadelní soubor „Drdivadlo“ s vedoucí Emilií Drdáckou

 Zpočátku mladší odnož – studenti a téměř všichni „dospěláci“, kteří měli pořád chuť si zahrát a pobavit sebe i diváky. Prezentovali se detektivní komedií Madam Colombová, kterou hráli úspěšně v Telči, Třešti a v Dalešicích na Festivalu sokolských divadel. Pro jarní Veteránskou revui připravili akční scénku „Mafie“.
V současné době se soubor „ostaršil“ a připravuje opět pro pobavení sebe
i příznivců divadla dvě hry – Dívčí válku a Charleyovu tetu.
V roce 2018 se uvolnily prostory v 1. patře sokolovny. Byla vybudována nová klubovna, kde se zkouší.

Loutkové divadlo

Protože někteří členové stále ještě hrají loutkové divadlo při DDM Telč, rozhodli jsme se v Sokole založit loutkové, přesněji maňáskové, divadlo. Zahájili jsme
autorskou pohádkou E. Drdácké „O hloupém drakovi“, uvedenou při karnevalu
v únoru 2019.